Άντεξε για ένα ημίχρονο...

Το ''Ηράκλειο'' δεν τα κατάφερε απέναντι στον Αμύντα και ηττήθηκε με 55-76 - το προβάδισμα του πρώτου ημιχρόνου ακολούθησε η... πλασματική διαφορά στο τελικό αποτέλεσμα

Αρκετά ψυχωμένα και αποφασισμένα μπήκε στο παρκέ το ''Ηράκλειο''. Με καλή άμυνα στο α' δεκάλεπτο και καλή επίθεση (26-19) στο β' έκλεισε το ημίχρονο με 37-33. Όμως, η κούραση έπαιξε σημαντικό ρόλο στην επανάληψη με συνέπεια να έρθουν τα αρκετά λάθη και οι χαμένες βολές. Κάπως έτσι, η ήττα ήταν αναπόφευκτη.

Στην προτελευταία θέση παραμένει η ομάδα του Ηρακλείου με ρεκόρ 3-11 το οποίο δεν μπόρεσε σε ακόμα ένα ματς να εκμεταλλευτεί την έδρα του.

Τα δεκάλεπτα: 21-19, 37-33, 45-53, 55-76.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης, Παπαδάκης 9 (1), Τσερκιτζόγλου, Μαραγκάκης 2, Πετράκης 1, Κουπίδης 10 (1), Κυπριωτάκης, Λιανός 9 (3), Λάτοβιτς 13 (2), Πάνου, Λόλας 11.

ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 6, Αγγελόπουλος 16 (1), Τοπάλι 4, Διαμαντόπουλος 12 (2), Βαρδιάνος, Μανσαράι 20 (2), Δορκοφίκης 4, Παπαδούλης, Μπάρμπας, Καμπούρης 2, Βογιατζής 2, Κουκούνιας 10 (2).