Έφυγε με... άδεια χέρια από την Ρόδο ο ΠΟΑ

Ήττα με 1-2 από την Ρόδο

Οι αρκετές απώλειες που είχε πριν το ματς, λύγισαν την ομάδα του Βασίλη Κρασανάκη.Παρ ότι ο Ρουμπάκης με ωραία ενέργεια στο 14' ισοφάρισε το γκολ του Αμανατίδη (9') ο ΠΟΑ δεν κατάφερε να πάρει κάτι από την ομάδα της Ρόδου στο εναρκτήριο ματς της 6ης αγωνιστικής της Γ' Εθνικής

Στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του α' ημιχρόνου το φάουλ του Χατζηλιόντα έξω από την περιοχή, το έβγαλε ο Γιαγκιόζης όμως ο Ευγενικός στην επαναφορά έκανε το 2-1, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το φινάλε με τον ΠΟΑ να μην απειλεί ιδιαίτερα στην επανάληψη.

Α.Σ. ΡΟΔΟΣ (Σάββας Ορφανίδης): Πάππος, Καντιμοίρης, Κουρούπης, Τζιμογιάννης, Ανδρίκος, Τζιβίλογλου, Χατζηλιόντας, Κωνσταντίνου (85′ Νικήτας), Ευγενικός (46′ Στάτης), Ατματσίδης, Αμανατίδης (77′ Ιμεραλιλάι).

ΠΟΑ (Βασίλης Καρασανάκης): Γιαγκιόζης, Καρβελάς, Βρεττός, Χαρίτος, Παπαδομιχελάκης, Χατζηανδρέου (52′ Γιαννόπουλος), Ρουμπάκης (46′ Πετράς), Σταθόγλου, Γενιτσαρίδης, Μπουτσάκης, Σακλαμάκης.