Ήττα από τον Κάδμο για τον άστοχο ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ δεν τα κατάφερε απέναντι στον Κάδμο χάνοντας στο κλειστό του ΒΑΚ με 64-70

Η ομάδα του Γιάννη Κόκκινου μετά το αρκετά καλό πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε με 33-31 στηριζόμενη κυρίως στην άμυνα της. Στην επανάληψη το επιθετικό πρόβλημα και η αστοχία των ''ασπρόμαυρων'' συνεχίστηκε με τον Κάδμο Θήβας να παίρνει το προβάδισμα από τις αρχές του 3ου δεκαλέπτου μέχρι και το φινάλε της αναμέτρησης. Στο 4ο δεκάλπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ,όμως τελικά οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να περάσουν ποτέ μπροστά στο σκορ με συνέπεια να ηττηθούν.

Κορυφαίος ο Αγαπιάδης(19π) για τον ΟΦΗ, ενώ ο Γκρινιάρης(22π) και ο Χαράτσης(16π) ξεχώρισαν από τους φιλοξενούμενους.

Τα δεκάλεπτα:21-15, 33-31, 48-53, 64-70.

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 3, Κριθινάκης, Μαϊστρέλης 9 (2), Ξενάκης 6 (2), Μπουμπάρης 7, Καρλάφτης 7 (1), Αγαπιάδης 19 (2), Πρωτογεράκης 2, Πραντζής, Κυρίτσης 3 (1), Μουλάς 5.

ΚΑΔΜΟΣ (Αναστασίου): Σκεμπές 6 (2), Πανταζής 4, Σιλιβέστρου, Γκρινιάρης22 (2), Νικολάου, Θεργιάκης 6 (1), Χαρατσής 16 (2), Τσαπρούνης 8, Γιάννου, Τσιριμώκος 1, Μπένος 7, Σπηλιόπουλος.

*Για μια ακόμη φορά το κλειστό του ΒΑΚ είχε εξαιρετική εικόνα με αρκετούς φιλάθλους του ΟΦΗ να ενισχύουν την προσπάθεια του μπασκετικού τμήματος της ομάδας