Ήττα στην Πάτρα για το Ρέθυμνο Cretan Kings

Δεν τα κατάφερε να συνεχίσει την νικηφόρα πορεία του στο πρωτάθλημα το Ρέθυμνο Cretan Kings, έχασε από τον Απόλλων στην Πάτρα με 86-78

Η πολύ κακή 3η περίοδος για την ομάδα του Ρεθύμνου ήταν αυτή που στέρησε στην ομάδα του Κωνσταντινίδη την νίκη στην Πάτρα. Καταπληκτικός ο Καλινόσκι για τους γηπεδούχους με 8/12 τρίποντα, ξεχώρισε για τους Κρητικούς οι Άρνουλντ(22 π) και Σάφτενααρ (11π)

Τα δεκάλεπτα: 18-19, 35-44,  65-61, 86-78.

ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ CARNA (Μέξας): Χίκι 10 (3 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Ράσελ 10 (1/1 τρίποντο), Κόμπινς 9, Τσιάρας 3, Καλινόσκι 28 (8/12 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ σε 38 λεπτά), Βεργίνης 16 (4/5 τρίποντα), Σλαφτσάκης 2, Μπάβτσιτς 4, Μαστρογιαννόπουλος, Βίτκοβατς 4.

ΡΕΘΥΜΝΟ CRETAN KINGS (Κωνσταντινίδης): Άρνολντ 22 (8/10 δίποντα, 1/5 τρίποντα σε 31 λεπτά), Φιτζπάτρικ, Σάφτενααρ 11 (9 ριμπάουντ), Τάλτον 10 (3/9 σουτ, 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ), Γιαννόπουλος 5 (2/8 σουτ), Κώττας 2, Χριστοδούλου 4, Καμπερίδης 2, Ζάμπας 11, Έντουαρντς 11 (8 ριμπάουντ).