Κισσαμικός - ΟΦΗ (ΤΕΛΙΚΟ 1-1)

Παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες όλα δείχνουν ότι το παιχνίδι θα ξεκινήσει κανονικά στο γήπεδο του Μάλεμε - Live ενημέρωση από το Cretalive

15' - Ωραία κίνηση από τον Όγμποε από τα δεξιά, έπεσε και μπλόκαρε ο Λαζαρίδης, πρώτη φάση για τον ΟΦΗ

14' - Από τα αριστερά προσπαθεί να επιτεθεί ο Κισσαμικός με τον γρήγορο Κίκε, η σέντρα του τελευταίου απομακρύνεται από τους αμυντικούς του ΟΦΗ

11' - Εκτέλεση φάουλ από τον Σταθάκη για τον Κισσαμικό δεν απείλησε τον Δάφκο

5' - Όπως είναι φυσιολογικό, πολλές λανθασμένες μεταβιβάσεις και από τις δύο ομάδες, πρώτο κόρνερ για τον ΟΦΗ πέρασε ανεκμετάλλευτο

* Με 3-5-2 αγωνίζεται ο ΟΦΗ, Όγκμποε και Βουό στην επίθεση και τριάδα στην άμυνα με Κώτσιο - Όστοιτς και Φαζό

2' - Κεφαλιά ο Μάντζης, αρκετά έξω από το δοκάρι του Δάφκου - πρώτη φάση στο ματς

1' - Πολύ βαρύς ο αγωνιστικός χώρος - υπάρχουν φίλαθλοι του ΟΦΗ στο γήπεδο του Μάλεμε, ήδη έχουν κάνει αισθητή την παρουσία τους

*Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει η αναμέτρηση

*Στον αγωνιστικό χώρο οι διαιτητές και οι δύο ομάδες

*Εκπλήξεις στην αρχική ενδεκάδα του ΟΦΗ από τον Νίκο Νιόπλια, με τους Μασάδο και Όργκμποε να παίρνουν τις θέσεις των Μπουρσέλη και Ράντι που θεωρούνταν φαβορί για να ξεκινήσουν το ματς

*H βροχή έχει σταματήσει, ο διαιτητής Μιχαηλίδης αναμένεται να βγει σε λίγο στον αγωνιστικό χώρο για την τελικό έλεγχο του αγωνιστικού χώρου

*Μετά κόπων και... βασάνων ξεκινάει η 1η αγωνιστική της Footballe league για ΟΦΗ και Κισσαμικό

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Διαιτητής: Μιχαηλίδης (Bοιωτίας)

Kισσαμικος: Λαζαρίδης, Παντελάκης, Σταθάκης, Τσερκέζος, Σεληνιωτάκης, Γκούμας, Κουρέλας, Κίκε, Ντιάγκο, Μάντζης, Θέος.

Στον πάγκο οι: Πολίτης, Παγώνης, Βλάχος, Ενγκουεμ, Μίλιτς, Μαρτίνεθ, Πονκόνγκ.

ΟΦΗ: Δάφκος, Μίκιτς, Βαλλιάνος, Φαζός, Κώτσιος, Οστοιτς, Νάστος, Αντουκόρ, Μασάδο, Βουό, Ογκμποε.

Στον πάγκο οι: Δερμιτζάκης, Μιλοσάβλιεφ, Ράντι, Μπουρσέλης, Κοιλιάρας, Χαντί, Μάνος.

ΤΕΛΙΚΟ (1-1) - Σε γενικές γραμμές δίκαιο το αποτέλεσμα, πολύ μέτριος ο ΟΦΗ στο α' ημίχρονο, ανέβασε την απόδοση του στην επανάληψη. Ο Κισσαμικός έβγαλε κούραση μετά το 60' και βρήκε την ισοφάριση στα τελευταία λεπτά

91' - Κόρνερ για τον ΟΦΗ - καλή εκτέλεση ο Λαζαρίδης εύκολα μπλοκάρει

*Ο Τσερκέζος χρησιμοποιεί και το δεξί του χέρι στο κοντρόλ της μπάλας, διαμαρτυρίες έντονες για τον ΟΦΗ

88' - ΓΚΟΛ για τον Κισσαμικό - Ωραία προσπάθεια από τον Τσερκέζο από τα δεξιά, αδράνεια στην άμυνα του ΟΦΗ, ο Μίλιτς στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα

84' - Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ - Εκτός ο σκόρερ Βουό - μέσα ο Μιλοσάβλιεφ

83' - Κίτρινη ο Παντελάκης σε προβολή στον Ράντι

81' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ - σέντρα ο Βαλλιάνος από αριστερά, με το στήθος από κοντά ο Βουό στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

*Έχει ισορροπήσει το παιχνίδι ο Κισσαμικός μετά το πρώτο καλό διάστημα του ΟΦΗ στο β' ημίχρονο

76' - Στην επαναφορά κακή έξοδος ο Δάφκος, ο Παντελάκης την κεφαλιά λίγο έξω

75' - Φάουλ σε καλή θέση με τον Σταθάκη- κόρνερ για τον Κισσαμικό - κίτρινη κάρτα ο Όστοιτς

74' - Ευκαιρία για τον Κισσαμικό, καλή έξοδο από τον Δάφκο απομακρύνει την μπάλα

73' -  Δεύτερη αλλαγή για τον Κισσαμικό - έξω ο Θέος, μέσα ο Βλάχος

71' - Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ: Ράντι και Χαντί μέσα - εκτός αγωνιστικού χώρου οι Μασάδο και Όγκμποε

71' - Εκτός ο Μάντζης - μέσα ο Μίλιτς για τον Κισσαμικό

68' - Ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Ντιάγκο - σε κόρνερ δύσκολα ο Δάφκος

65' - Έχει τον έλεγχο του αγώνα ο ΟΦΗ, πολύ επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις ο Κισσαμικός

*Καλύτερος ο ΟΦΗ στα πρώτα 15 λεπτά της επανάληψης

60' - Ωραία κίνηση από τον Όγκμποε, γύρισα στο ύψος της περιοχής αδύναμο σουτ του Αντουκόρ ο Λαζαρίδης μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα

58' - Κίτρινη στον Βαλλιάνο για τράβηγμα στον Κίκε

54' - Ωραίο ένα - δύο του Βουό με τον Όγκμποε, σουτ του πρώτου λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, μπάλα άουτ - η καλύτερη ευκαιρία για την ομάδα του Νίκου Νιόπλια

52' - Ιδιαίτερα κινητικός ο Μασάδο, κέρδισε ένα φάουλ σε καλή θέση για γέμισμα στην περιοχή του Κισσαμικού - απομακρύνουν οι γηπεδούχοι

50' - Σέντρα από τα δεξιά από τον Τσερκέζο, πέρασε άουτ

49' - Ορεξάτος ο ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου

Οι ενδεκάδες:

Kισσαμικος: Λαζαρίδης, Παντελάκης, Σταθάκης, Τσερκέζος, Σεληνιωτάκης, Γκούμας, Κουρέλας, Κίκε, Ντιάγκο, Μάντζης, Θέος.

ΟΦΗ: Δάφκος, Μίκιτς, Βαλλιάνος, Φαζός, Κώτσιος, Οστοιτς, Νάστος, Αντουκόρ, Μασάδο, Βουό, Ογκμποε.

46' - Ξεκίνησε το β' μέρος - χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

Βγήκε το πρόγραμμα της 2η αγωνιστικής της Football league, όλα τα παιχνίδια θα γίνουν την Κυριακή στις 15.00 το μεσημέρι - Στο ''Γεντί Κουλέ'' ο ΟΦΗ υποδέχεται την Καλλονή

ΗΜΙΧΡΟΝΟ - Καλύτερος ο Κισσαμικός στο πρώτο ημίχρονο, είχε την υπεροχή και τις καλύτερες στιγμές στο ματς, καθόλου απειλητικός ο ΟΦΗ, δείχνει περισσότερο επηρεασμένος από το βαρύ τερέν

44' - Άσχημη εκτέλεση από τον Μασάδο - κατοχή για τον Κισσαμικό

43' - Φάουλ για τον ΟΦΗ μεταξύ μεσαίας γραμμής και περιοχής του Κισσαμικού, κίτρινη ο Κίκε

41' - Κίτρινη για Βουό  και Λαζαρίδη για την μεταξύ τους λογομαχία

40' - Ωραία προσπάθεια από τον Βουό, χλιαρό το σου του τελευταίο - κόρνερ για τον ΟΦΗ

37' - Κόρνερ για τον Κισσαμικό, απομακρύνουν οι αμυντικοί του ΟΦΗ, ένα μακρινό σουτ δεν απειλεί τον Δάφκο

34' - Πεσμένος στο έδαφος ο Κίκε - διακόπτεται ο αγώνας

32' - Έχει πάρει την κατοχή ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά αλλά χωρίς να δημιουργεί φάσεις

*Καλύτερος και περισσότερο απειλητικός ο Κισσαμικός στο πρώτο ημίωρο του παιχνιδιού, κακός δημιουργικά ο ΟΦΗ

27' - Μεγάλη φάση για τον Κισσαμικό μετά από λάθος της άμυνας του ΟΦΗ- ο Γκούμας σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ελάχιστα έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Δάφκου

24 - Ο ταχύτατος Κίκε πέρασε Όστοιτς και Μίκιτς, ο Κώτσιος τον πρόλαβε στα όρια της μικρής περιοχής από τα αριστερά - κόρνερ για τον Κισσαμικό

23' - Προσπαθεί να αποκτήσει τον έλεγχο του ματς ο ΟΦΗ, κυρίως από τα αριστερά με τον Κίκε προσπαθεί ο Κισσαμικός

21' - Ωραία έξοδος από τον Δάφκο προλαβαίνει τον Κουρέλα

19' - Δεν έχει ρυθμό το ματς, πολύ βαρύς ο αγωνιστικός χώρος