Νίκη με τη... ψυχή στο στόμα για τον ΟΦΗ!

Ο ΟΦΗ σε ακόμα εντός έδρας ματς προβλημάτισε με την απόδοση του, όμως κέρδισε με 1-0 την Καλλιθέα - το νικητήριο γκολ ο Μάνος , δύο δοκάρια για την Καλλιθέα

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου έκανε μια από τις χειρότερες εντός έδρας εμφανίσεις της, παρ όλα αυτά το γκολ του Μάνου στο 49' έδωσε την νίκη στους Κρητικούς.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με τον ΟΦΗ να είναι από μέτριος έως κακός, δεν απείλησε διαίτερα την εστία της Καλλιθέας με τους γηπεδούχους να δικαιούνται κάτι παραπάνω από το πρώτο 45 λεπτό. Στην επανάληψη, ο προπονητής του ΟΦΗ προχώρησε σε δύο αλλαγές. Οι Χαντί και Ράντι πέρασαν στον αγωνιστικό χώρο, έδωσαν πνοή στους γηπεδούχους η οποία μεταφράστηκε σε γκολ λίγο αργότερα. Ο Μάνος στο 49' με ωραίο σου έπειτα από ασίστ του Χαντί ''ξεκλείδωσε'' την άμυνα της Καλλιθέας και σημείωσε το 1-0. Παρ όλα αυτά η εικόνα των γηπεδούχων δεν άλλαξε δραματικά, τουλάχιστον μέχρι το 75'.

Στα τελευταία λεπτά ο ΟΦΗ έχασε σπουδαίες ευκαιρίες για το 2-0 και λίγο έλειψε να το πληρώσει από έναν... πρώην ποδοσφαιριστή του. Στο 91' ο Γουόρντεν έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και έτσι ο ΟΦΗ πήρε αυτή την πολύ δύσκολη νίκη απέναντι σε μια ομάδα που έδειξε πολύ καλά στοιχεία στο χορτάρι του Γεντί Κουλέ.