ΟΦΗ - Αναγέννηση Κ. (5-0 Τελικό)

Την επιστροφή στις νίκες θα επιδιώξει στις 3μ.μ ο ΟΦΗ απέναντι στην ομάδα της Καρδίτσας - Το Cretalive σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη του παιχνιδιού

Τελικό: Το σκορ αποδεικνύει την ανωτερότητα του ΟΦΗ ο οποίος στο β' μέρος απώλεσε ευκαιρίες για να διευρύνει το υπερ του προβάδισμα.

87'- Όλοι πλέον περιμένουν να τελειώσει το ματς...

84' - Ευκαιρία για το 6-0 με τον Μάνο να αστοχεί σε πλασέ

79' - Αποθέωση για Βουό - στην θέση του επιθετικού του ΟΦΗ, μπήκε ο Μάνος

*Προσπαθεί ο ΟΦΗ για ακόμα ένα τέρμα

76' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ: Χατ - τρικ ο Βουό έπειτα από ωραία ασίστ του Παντίδου

74' - Ακόμα μια καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με τον Πάγκαλος

72' - Ακόμα μια μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Βουό - πέρασε τον Κουτσόπουλο όμως δεν εκτέλεσε σωστά

71' - Αλλαγή για την Καρδίτσα, εκτός ο Σάμουελ - μέσα ο Μυριώτης

*Έχει ''ανοίξει'' το ματς, ευκαιρίες και για τις δύο ομάδες

*Προσπαθούν οι φιλοξενούμενοι για το γκολ της... τιμής

65' - Καλές προϋποθέσεις για το 5-0, όμως ο Χαντί καθυστέρησε και έτσι έχασε την ευκαιρία για να χρεωθεί μια ασίστ

63' - Παραλίγο αυτογκόλ για τον ΟΦΗ, ο Στρέζος απέκρουσε και ο Παντίδος παραλίγο να στέιλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του

60' - Σε πολύ καλή κατάσταση σήμερα ο Μιλοσάβλιεφ - ορεξάτος και ο Βουό ο οποίος προσπαθεί για το χατ - τρικ

57' - Aλλαγή για τον ΟΦΗ: Πάγκαλος αντί Ράντι

55'- Στο έδαφος ο Ράντι, δείχνει ότι δεν μπορεί να συνεχίσει

*Έπεσε κάπως ο ρυθμός μετά το ''εκρηκτικό'' τρίλεπτο που είχε ο ΟΦΗ στις αρχές της επανάληψης

50' - Αλλαγή για τον ΟΦΗ, Μητρόπουλος αντί Μπόατενγκ

*Σε διάρκεια δύο λεπτών ο ΟΦΗ πετυχαίνει ισάριθμα τέρματα και δίνει διαστάσεις θριάμβου στην αναμενόμενη νίκη του

47' - ΓΚΟΛ! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ λάθος από τον τερματοφύλακα της Αναγέννησης, ο Κουτσόπουλος πήγε να κάνει ντρίμπλα στον Βουό, ο τελευταίος του έκλεψε την μπάλα και ανενόχλητος σκόραρε και έφτασε τα 5 γκολ φέτος

46' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ: Στην πρώτη φάση της επανάληψης ο Βουό διαμορφώνει το 3-0 έπειτα από σέντρα του κορυφαίου σήμερα Μιλοσάβλιεφ

46' - Αλλαγή για την Αναγέννηση: Καραγιάννης αντί Κισκαμπάνη

46' - Όλα έτοιμα για την έναρξη του β' μέρους

Ημίχρονο: Ο ΟΦΗ είχε τον απόλυτο έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο, μετά το ημίωρο έγινε πιο ουσιαστικός και με δύο τέρματα έχει δημιουργήσει σκηνικό νίκης στο ''Γεντί Κουλέ''

41' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ: Όμορφο γκολ τον Μπόατενγκ - πήρε τις κόντρες λίγο έξω από την περιοχή της Αναγέννησης και με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το 2-0

38'- ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ χαμένη ευκαιρία με τον Βουό, μόνος του αστόχησε για να κάνει το 2-0

*Ωραία συνεργασία των παικτών του ΟΦΗ, ο Χαντί μετουσίωσε σε γκολ την υπεροχή των τελευταίων λεπτών

37' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ: Σέντρα από τον Μιλοσάβλιεφ, ωραία κίνηση από τον Ράντι, έτοιμο γκολ στον Χαντί και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

*Ανεβάζει στροφές ο ΟΦΗ

33' - Σέντρα του Μιλοσάβλιεφ - κεφαλιά του Ράντι αλλά η μπάλα πέρασε λίγο έξω

*Σε αντίθεση με τα περισσότερα εντός έδρας παιχνίδια, ο ΟΦΗ δεν μοιάζει το ίδιο ορμητικός - ουσιαστικά η φάση του Ράντι (28') είναι η μοναδική καλή στιγμή για τους γηπεδούχους

28' - Σουτ του Ράντι σε τετ - α- τετ με τον Κουτσόπουλο - η πρώτη μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ

26' - Μακρινό σουτ του Παντίδο, αρκετά εκτός από τα δοκάρια του Κουτσόπουλου

24' - Επικίνδυνη επίσκεψη από τους φιλοξενούμενους - σέντρα από τον Κρητικό από τα δεξιά, πήρε περίεργη τροχιά η μπάλα και προς στιγμήν απείλησε τον Στρέζο

23' - Δύο συνεχόμενα κόρνερ για τον ΟΦΗ, δεν είναι καλά εκτελεσμένα και δεν απειλούν την μαχητική Αναγέννηση

*Οι αρκετές αλλαγές στην 11αδα δεν έχουν δώσει ρυθμό στον ΟΦΗ

18'- Στο έδαφος ο Παντίδος, διαμαρτυρίες για πέναλτι

17' - Δεύτερο κόρνερ για τον ΟΦΗ

* Κάπως αγχωμένος ο ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά, χωρίς ευκαιρία οι γηπεδούχοι

14' - Υποψία φάσης με τον Χαντί - δεν έπιασε το σου όπως θα ήθελε

13' - Aμύνεται καλά έως τώρα η ομάδα της Αναγέννησης

11' - Κόρνερ για τον ΟΦΗ έπειτα από προσπάθεια του Ράντι - πέρασε ανεκμετάλλευτο

8' - Από τα δεξιά κυρίως προσπαθεί ο ΟΦΗ

*Έχει την μπάλα στα πόδια του χωρίς να απειλεί, η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου

5' - Προσπαθεί ο ΟΦΗ να ανοίξει νωρίς το σκορ

2'- Πρώτη προσπάθεια για τον ΟΦΗ

*Στην σέντρα οι φιλοξενούμενοι

*Ενός λεπτού σιγή για τον θάνατο του Μηνά Καβαλίνη

1' - Ξεκινάει το παιχνίδι

*Ντεμπούτο για τον Στρέζο κάτω από τα δοκάρια - πρώτη φορά στην 11αδα και οι Μπόατενγκ - Πορτουλίδης, εκμεταλλευόμενοι τις απουσίες των Νάστου και Αντουκόρ

*Ενδεκάδες:

ΟΦΗ: Στρέζος - Κιάσσος, Κομεσιδης, Παντίδος, Κώτσιος - Μπόατενγκ, Πουρτουλίδης - Χαντί, Ράντι, Μιλοσάβλιεβ - Βουό.

Αναγέννηση Καρδίτσας: Κουτσόπουλος, Τσοπελας, Δημοπουλος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Ντεμπελέ, Ντανγκουάγια, Σμίλτος, Τζέκος, Τσιλούλης, Κρητικός.