ΟΦΗ: Φλομώσαμε στην... απορόγωση και πάλι καλά

Ο ΟΦΗ ήταν καλός όσο άντεξε ο Τοράλ, αλλά το β' ημίχρονο πρέπει να προβληματίσει τον Δέλλα

Είπαμε στο προηγούμενο ματς του ΟΦΗ με την Κηφισιά πως μάζευε κι ας είναι και ρώγες, αλλά αυτό… παραπάει! Με δεύτερο σερί 0-0, δεν καθαρίζεις την υπόθεση παραμονή, βάζεις και άγχος στην προσπάθεια σου και να που πας σε ένα τελικό με τον σχεδόν πεσμένο ΠΑΣ το ερχόμενο Σάββατο. Ο σχεδόν πεσμένος με το σχεδόν σωσμένο, μόνο που αυτό το σχεδόν μέχρι να κλειδώσει, αποτύπωμα κι αυτό μιας κακής χρονιάς, θα μας βγάλει την ψυχή. Όπως μας την έβγαλε απέναντι στον Ατρόμητο που ενώ έπρεπε να τον είχε καθαρίσει από το πρώτο ημίχρονο, φτάσαμε με ήρωα τον Χριστογεώργο να φεύγουμε ανακουφισμένοι από το γήπεδο που δεν χάσαμε!

Σ’ ένα χορταστικό 0-0, ο ΟΦΗ τουλάχιστον δεν έχασε και σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα εξακολουθεί αν κάνει τα στοιχειώδη να κρατά την τύχη στα χέρια του. Αλλά στο ποδόσφαιρο το στοιχειώδες είναι το γκολ και όταν σπαταλάς 180 λεπτά χωρίς την πεμπτουσία ενός αγώνα είσαι άξιος της τύχης σου.