Πανσερραϊκός-ΟΦΗ 2-2: Ο Μπάκιτς τον κράτησε όρθιο στις Σέρρες

Ο Μπάκιτς με δύο γκολ έσωσε στις Σέρρες τον ΟΦΗ (2-2) που πλήρωσε πάλι τα λάθη του. Προκλητικός ο διαιτητής Φωτιάς.

Αυτό που είδαμε στο πρώτο ημίχρονο στις Σέρρες ήταν όλος ο ΟΦΗ της φετινής χρονιάς. Μία ομάδα που θα μπορούσε να προηγείται στο σκορ, αλλά βρέθηκε πίσω δύο φορές πληρώνοντας τα αμυντικά της λάθη.

Αλεξιτς, μετά από εκπληκτική μπαλιά του Τόμας, στο 22ο λεπτό και Μπετανκόρ στο 33' με κεφαλιά, μετά από φάουλ του Ουάρντα (το οποίο ειρήσθω εν παρόδω μόνο ο Φωτιάς είδε), πλήγωσαν τον ΟΦΗ, ο οποίος ήταν καλύτερος από τους γηπεδούχους, ισοφάρισε με τον Μπάκιτς στο 27ο λεπτό (με πέναλτι που χρειάστηκε διπλή προσπάθεια για να σκοράρει), είχε φάσεις για να προηγηθεί, αλλά τελικά τα έκανε... μούσκεμα και βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο.