Πρεμιέρα με το δεξί!

Σε μια όμορφη ατμόσφαιρα στο ΒΑΚ, ο ΟΦΗ κέρδισε με 85-76 τον Άρη Πετρούπολη και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής

Παρ ότι η ομάδα του Γιάννη Κόκκινου δεν ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις την αναμέτρηση, τελικά οι γηπεδούχοι απέβαλαν γρήγορα το άγχος της πρεμιέρας και με κορυφαίους τους Καραλή - Τσερκιτζόγλου κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να πανηγυρίσουν την πρώτη τους φετινή νίκη.

Αμυντικές ανισορροπίες και κακή πρώτη περίοδος για τον ΟΦΗ, συνεχίστηκε αυτό και στα μισά της δεύτερης με τους γηπεδούχους να τρέχουν ένα καλό σερί και να κλείνουν το ημίχρονο προηγούμενοι με 46-40. Στην επανάληψη η διαφορά έφτασε ακόμα και στους 15 πόντους (75-60) με τους γηπεδούχους να παίρνουν ρυθμό και από τον κόσμο, ο οποίος φάνηκε να στηρίζει την νέα προσπάθεια. Στην τελευταία περίοδο ο Άρης Πετρούπουλης μπήκε στο παιχνίδι αλλά στην πραγματικότητα δεν το διεκδίκησε σοβαρά, ο Πρόδρος Τσερκιτζόγλου ''μίλησε'' στα δύσκολα και ο ΟΦΗ τελικά έφυγε νικητής από το κλειστό του ΒΑΚ. Στα θετικά της αναμέτρησης και η εμφάνιση του νεαρού Κριθινάκη

Τα δεκάλεπτα: 18-23, 46-40 / 67-55, 85-76