Πρωταθλητής... 1ου ημιχρόνου!

Με μεγάλη απόσταση από τον...δεύτερο, ο ΟΦΗ είναι η καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος της Football league στα πρώτα 45 λεπτά των 16 πρώτων αγωνιστικών

Ο ΟΦΗ με το ''διπλό'' στην Σπάρτη (3-0) πέρασε στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος, μια θέση που αν διατηρήσει θα τον οδηγήσει στην Superleague. Ένα σημαντικό στοιχείο στον φετινό ΟΦΗ είναι η πολύ καλή παρουσία του στα πρώτα ημίχρονα των αγώνων. Και στον χθεσινό αγώνα, ο ΟΦΗ με το εξαιρετικό απευθείας φάουλ του Μαχαίρα, πήγε στα αποδυτήρια όντας μπροστά στο σκορ (1-0). Μάλιστα, ο ΟΦΗ έχει συγκεντρώσει συνολικά 35 βαθμούς στα πρώτα ημίχρονα των αγώνων με ρεκόρ 10 νίκες - 5 ισοπαλίες και μόλις μία ήττα. Με τέρματα +17 απέχει από την 2η Παναχαϊκή στην σχετική λίστα, επτά βαθμούς σε σύνολο 16 αγώνων!