Συντριβή και... 40αρα!

To ''Ηράκλειο'' υπέστη μια πολύ βαριά ήττα στο Κερατσίνι από τον Φάρο με 101-61!

Σε ρεπορτάζ των προηγούμενων ημερών αναφέραμε τις πολλές απουσίες που θα έχει να αντιμετωπίσει ο Γιάννης Βισκαδουράκης σε ακόμα ένα παιχνίδι. Ουσιαστικά με έξι παίκτες διαθέσιμους δεν μπορούσε να διεκδικήσει κάτι από μια πολύ καλή ομάδα σε μια ισχυρή έδρα. Μοιραία, ήρθε το βαρύ 101-61.

Ουσιαστικά, η Κρητική ομάδα μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστική μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο. Από κει και πέρα, οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο και στο β' ημίχρονο η διαφορά... ξέφυγε και έτσι ήρθε η 40αρα!

Το ματς με τον Αμύντα το Σάββατο στα ''Δύο Αοράκια'' αποτελεί ένα οριακό παιχνίδι για την ομάδα του Ηρακλείου για να ανακτήσει βαθμούς και ψυχολογία.

Δεκάλεπτα: 33-28,54-37,75-47,101-61

Φάρος Κερατσινίου (Συμεωνίδης): Σκορδίλης 6 , Τζόρτζεβιτς 4 , Κουντουράς 5(1), Καράμπουλας 20(1) , Μπατής 9(1) , Πετροδημόπουλος 4, Λιακόπουλος 6, Κακαρούδης 6 , Βασιλόπουλος 22(4), Δημάκος 14(2), Κατούφας 2, Παπαδόπουλος 3(1).

Ηράκλειο (Βισκαδουράκης): Γουμενάκης , Παπαδάκης , Τσερκιτζόγλου , Μαραγκάκης 5(1) , Λόλας 13, Λιανός 10(2) , Λάτοβιτς 23(4), Πάνου 10(1).