Το άστρο του Γιακουμάκη οδηγεί τον Πλατανιά

Το 10ο γκολ του Γιακουμάκη στο πρωτάθλημα έδωσε ακόμα μια νίκη στον Πλατανιά που μένει ζωντανός στο όνειρο των πλέι οφ - παραμένει κάτω από τη ζώνη ο Ηρακλής

To α' μέρος θα ξεχαστεί πολύ γρήγορα. Ο Πλατανιάς δεν απειλούσε τον Ηρακλή ο οποίος έβγαλε δύο πολύ καλές ευκαιρίες για γκολ. Χωρίς φάσεις ολοκληρώθηκε το πρώτο 45λεπτο.

Στην επανάληψη ο Ηρακλής βελτιώθηκε είχε καλές ευκαιρίες κυρίως με τον Δώνη και τον Κούρο αλλά δεν τις αξιοποίησε. Στο 77' ο Γιακουμάκης είχε χαμένο τετ α τετ και στο 78' ο Κρητικός φορ έκανε το 1-0. Έπειτα από ασίστ του Ντεβέσα, ο Στάμου γλίστρησε και από κοντά ο Γιακουμάκης έκανε το 1-0. Στο υπόλοιπο του αγώνα ο Πλατανιάς είχε είχε ευκαιρίες για 2ο γκολ και ενώ ο Ηρακλής όσο και εάν πρέσαρε δεν μπόρεσε να κάνει το 1-1.

Ενδεκάδες:

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Στάθης, Καρυπίδης, Μπανανά, Σκαρντοβέλι,  Γιορέντε, Μουνάφο, Μενδρινός, Στανισάβλιεβιτς, Μανούσος, Γιακουμάκης

ΗΡΑΚΛΗΣ (Σάββας Παντελίδης): Χουάντερσον, Σαραμαντάς, Κούρος, Ιντζόγλου, Αγγελόπουλος, Δώνης, Τζανετόπουλος, Γροντής, Στάμου, Αργυρόπουλος, Περόνε.