«Διπλό» του ΟΦΗ στο Αίγιο!

Τα γκολ των Κουτσινικούλη (40') και Μάνου (84') χάρισαν την εκτός έδρας νίκη στον ΟΦΗ στην έδρα του Παναιγιάλειου (2-0)

Χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση, ο ΟΦΗ κατάφερε να πετύχει την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του, έπειτα από τον ΑΟΧ Κισσαμικό επικράτησε και του Παναιγιάλειου εκτός έδρας με 1-0. Στο 40' ο αμυντικός Στίκας έκανε λάθος απομάκρυνση, ο Κουτσιανικούλης εκμεταλλεύτηκε την ευκαιρία και με ωραία προσπάθεια έκανε το 1-0. Το πρωπήρε το ριμπάουντ και με ωραίο πλασέ ανοίγει το σκορ στο Αίγιο! Καλύτερος ο ΟΦΗ στο πρώτο μέρος, σε ένα διάστημα χωρίς τις μεγάλες φάσεις ήταν δίκαια μπροστά στο σκορ.

Ανώτερος στα πρώτα λεπτά της επανάληψης ο ΟΦΗ , στο 58' το πλασέ του Παπαστεριανού έφυγε λίγο εκτός από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Αθανασίου. Στη συνέχεια ο Παναιγιάλειος ισορρόπησε, απείλησε στο 69' με την κεφαλιά του Σταματή, όμως δεν κατάφερε να δημιουργήσει την μεγάλη ευκαιρία μπροστά στα καρέ του ΟΦΗ. Στο 84' ο ΟΦΗ ''καθάρισε'' με γκολ του Μάνου την αναμέτρηση και έτσι η κρητική ομάδα με όπλο την άμυνα της, πέτυχε την 3η της εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα της Football league.

Ενδεκάδες:

Παναιγιάλειος: Aθανασίου, Ρέλλας, Στίκας, Κοντοχρήστος, Βλάχος, Γκούμας, Σμίλτος, Γκούφας, Ντέμο (56' Κόκορης), Σταματής, Σκαρτσίλας.

ΟΦΗ: Στρέζος, Φαζός, Νάστος, Μάνος,Παπαστεριανός, Κομεσίδης, Πουρτουλίδης (73' Παπατόλιος), Κοιλιάρας, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης, Ποτουρίδης.