Στην Κηφισιά σταμάτησε το... τρένο του Ηροδότου - διπλό για ΠΟΑ στον Ταύρο

Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε ο Ηρόδοτος στην Κηφισιά (3-4) έπειτα από ένα εκπληκτικό ματς - νίκη στις καθυστερήσεις για τον ΠΟΑ στον Ταύρο

Την ήττα στην έδρα της Κηφισιάς γνώρισε η ομάδα της Αλικαρνασσού, με 3-4, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής. Οι Μπάμπης (16'), Ετόφ (24'), Φραγκουλάκης (37') σκόραραν για την ομάδα του Παπαματθαιάκη, Τζέλης (7'), Καϊμακαμούδης(20', 50') και Τεγούσης (88') οι σκόρερ για τους γηπεδούχους σε ένα ματς με συνεχείς εναλλαγές στο σκορ.

Αντίθετα, ο ΠΟΑ πέτυχε σπουδαίο διπλό στον Ταύρο επί του Φωστήρα. Ο Τοπάλι (60') άνοιξε το σκορ για τον ΠΟΑ, με τον Μπέρκη στις καθυστερήσεις να δίνει το ''τρίποντο'' στους κρητικούς,  είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Σιμώσης Στις άλλες αναμετρήσεις, Ερμής και ΟΦΗ έμειναν στο... μηδέν ενώ η ΑΕ Μυλοποτάμου ηττήθηκε με 0-1 από το Αιγάλεω εκτός έδρας.