Τα δωρεάν rapid tests του ΕΟΔΥ την Πέμπτη

Τα δωρεάν rapid tests του ΕΟΔΥ την Πέμπτη
Newsroom
Newsroom

Δείτε αναλυτικά όλα τα σημεία

Πρόγραμμα δωρεάν δειγματοληπτικών ελέγχων Covid-19 σε 175 σημεία ανά τη χώρα ανακοίνωσε για την Πέμπτη ο ΕΟΔΥ.

Αναλυτικά:

Δ. Μαγούλας, Δημοτικό Ιατρείο Μαγούλας, 11:00-17:00

Δ. Αμαρουσίου, Σταθμός ΗΣΑΠ Αμαρουσίου, 09:30-15:00

Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00

Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00

Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00

Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00

Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00

Δ. Αγ. Βαρβάρας, Α’ ΚΑΠΗ  Καλαντζάκου 7, Πλατεία Παναγίας Ελεούσας, 09:30-15:00

Δ. Κηφισιάς, Πλατεία Πλατάνου, παραπλεύρως του Άλσους Κηφισιάς, μπροστά από τον ΗΣΑΠ, 09:30-15:00

Δ. Καλλιθέας, είσοδος Δημαρχείου, 09:30-15:00

Δ. Αιγάλεω, Πνευματικό κέντρο Ι. Ρίτσος, δίπλα στο Κολυμβητήριο του Αιγάλεω, Δημαρχείου & Κουντουριώτου, 09:30-15:00

Δ. Παλαιού Φαλήρου, 3ο ΚΑΠΗ, Σειρήνων 1-3 & Άτλαντος, 09:30-15:00

Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00

Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00

1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο, Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)

2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)

3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, Θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)

4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)

5ο Δημοτικό Ιατρείο-Άνω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)

6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)

7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου), 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)

Δ. Θεσσαλονίκης, Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-20:30

Δ. Θεσσαλονίκης, Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00

Δ. Καλαμαριάς, Πλατεία Δημαρχείου, Κομνηνών 58, 09:00-15:00

Δ. Πυλαίας-Χορτιάτη, Ασβεστοχώρι, Ευζώνων 1,  09:00-15:00

Δ. Παύλου Μελά, Στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37, 09:00-15:00

Δ. Αμπελοκήπων-Μενεμένης, Β ΚΑΠΗ Αμπελοκήπων, Ελευθερίας 55, 09:00-15:00

Δ. Δέλτα- Χαλάστρα, ΚΑΠΗ Χαλάστρας, 09:00-15:00

Δ. Νεάπολης- Συκεών, Δημαρχείο Νεάπολης, Ελευθερίου Βενιζέλου 125, 13:00-19:00

Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 09:00 - 15:00

Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 09:00 - 15:00

Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 11:00-17:00

Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00

Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου,08:30-15:30

Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό Κτίριο, Ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00

Άνδρος, Γαύριο (παλαιό δημοτικό), 10:00-16:00

Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00

Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

Αρκαδία, Πλατεία Πετρινού, Τρίπολη, 09:00-15:00

Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 08:00-14:00

Αρκαδία, Δ. Ν. Κυνουρίας, Λεωνίδιο, 09:30-12:30

Αρκαδία, Δ. Ν. Κυνουρίας, Τυρός, 13:00-15:00

Άρτα, Κέντρο Υγείας-ISOBOX, 08:30-15:30

Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, 08:15-20:15

Αχαΐα, Πάτρα, Κέντρο Υγείας βορείου τομέα, 08:00-20:00

Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Οίκημα Μάνας και Παιδί, 08:30-15:00

Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα  Μερκούρη, 09:00-15:00

Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112, 08:30-15:30

Βοιωτία, Κεντρική Πλατεία Λιβαδειάς, 08:30-15:30

Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00

Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 - 14:30

Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30

Έβρος, Κοινότητα Δαδιάς Σουφλίου, 09:30-12:00

Έβρος, Κοινότητα Λυκόφης Σουφλίου, 12:30-14:30

Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης, Δήμητρας 19,   09:00-15:00

Έβρος, Πλατεία Διδυμοτείχου, 25ης Μαίου 145, 13:00-15:00
Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 - 15.30

Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

Εύβοια, 4ο ΚΑΠΗ Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00-15:00

Εύβοια, Περιφερειακό Ιατρείο Λουκισίων, Λουκίσια, 10:00-12:00

Εύβοια, Κέντρο Υγείας Ιστιαίας, 08:30-15:30

Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου, 08:30-15:30

Ζάκυνθος, ΙΚΑ, 08:30-15:30

Ηλεία, Αμαλιάδα, Δημαρχείο, 09:30-15:00

Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο, 09:30-14:30

Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία-πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:30-16:00

Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

Ηράκλειο, ISOBOX - Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:30-16:30

Ηράκλειο, ISOBOX - Προαύλιος χώρος ΤΟΜΥ Χερσονήσου, 09:30-14:30

Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00

Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών,08:30-13:30

Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον,09:00-17:00

Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00

Ικαρία, Κ.Υ Ευδήλου, 09:00 – 16:00

Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00

Ιωάννινα, Πλατεία Πύρρου, 09:00-14:00

Ιωάννινα, Πανεπιστήμιο, 09:00-13:30

Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00

Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης, 08:30-15:30

Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-14:00

Λέρος, Δημοτικό Κτίριο Δόνα, 09:00-14:00

Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00

Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00

Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00

Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30

Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00

Καστοριά, ISOBOX Λεωφόρος Κύκνων, 08:30-15:30

Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 - 13:30

Καστοριά, Μεσοποταμία, Πρώην Δημαρχείο, 10:00-13:00

Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30

Κέρκυρα, Πολιτιστικό Κέντρο Βελονάδων, Βελονάδες, 09:30-14:30

Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00

Κεφαλληνία, Ληξούρι, Κλειστό Γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου, 09:00-15:00

Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

Κιλκίς, Πολύκαστρο, ΚΑΠΗ Πολυκάστρου, 09:00-15:00

Κιλκίς, Ελληνικό, Κοινοτικό Κατάστημα, 09:00-11:30

Κιλκίς, Τέρπυλλος, Παλιό Δημοτικό Σχολείο, 12:00-14:30

Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15

Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 19:30

Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 09:00-15:00

Κόρινθος, ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου, Αντιπτεράρχου Δέδε Βλάση, 09:30-14:30

Κως, Πάρκο Πασανικολάκη, 08:00-14:00

Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 09:30- 16:30

Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00- 14:30

Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-16:30

Λακωνία, Πλατεία Γερολιμένα, 11:00-12:30

Λάρισα, Κεντρική Πλατεία, Μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30

Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00

Λάρισα, Τύρναβος, Είσοδος Δημαρχείου, 08:00-12:00

Λάρισα, Αμπελώνας Δημαρχείο, 12:30-15:00

Λάρισα, Μύλος του Παππά, 08:00-15:30

Λάρισα, Δημαρχείο Νίκαιας, 08:00-12:00

Λάρισα, Κ.Υ Φαρσάλων, 09:00-12:00

Λάρισα, Στέκι Ν. Πολιτείας, Θεοδωρακοπούλου με Καΐρη, 08:00-15:30

Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:30-16:00

Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00-15:00

Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 - 15:45

Λέσβος, Καλλονή, 10:00 – 14:00

Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00

Λήμνος, ιατρείο Πορτιανού, 08:30 – 15:00

Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγ. Βασιλείου Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη & Χατζηαργύρη, 08:30-15:30

Μαγνησία, ΚΤΕΛ Υπεραστικών Γραμμών Ν.Μαγνησίας, Σέκερη & Ζάχου, 09:30-15:00

Μαγνησία, Κ. Υγείας Αλμυρού, 09:00-14:00

Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα "Α. Κουμουνδούρος", 08:30 - 15:30

Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 - 14:00

Νάξος, Εκκλησία Αγ.Νικοδήμου Χώρα, 07:30-17:00

Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:00-14:00

Ξάνθη, Ξύλινο Σπιτάκι, Πρώην ΔΕΥΑΞ, Πλατεία Ελευθερίας, 08:30 - 14:00

Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-11:30

Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 12:30-14:45

Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, 08:00-15:00

Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30

Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών-Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2, 09:00-14:30

Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00

Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ. Βενιζέλου 20, 09:00-15:00

Πρέβεζα, Δημαρχείο Θεσπρωτικού, Θεσπρωτικό, 09:00-11:00

Πρέβεζα, Δημαρχείο Λούρου, Λούρος, 11:30-14:00

Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ. Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 08:30-15:30

Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 - 14:00

Ρόδος, Πνευματικό κέντρο Καλυθιών, Καλυθιές, 09.00-14.30

Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-15:00

Σάμος, Καφενείο ΚΑΠΗ, στενό Τρ. Πειραιώς, 08:00-15:00

Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 09:00-12:00

Σάμος, Πνευματικό Κέντρο Μυτιληνιών, 10:00-12:00

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Σερρών, 08:30-19:30

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ηράκλειας, 09:00 - 15:00

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Νιγρίτας, 09:00 - 15:00

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Στρυμονικού, 09:00 -15:00

Σέρρες, ΚΑΠΗ Αλιστράτης, 09:30 - 14:30

Σέρρες, Κέντρο Υγείας Ροδολίβου, 09:30 - 14:30

Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου, 08:00-15:30

Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00

Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 - 16:00

Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:30

Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ 10:00-15:30

Τρίκαλα, Κεντρική Πλατεία Καλαμπάκας 08:00-10:00

Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 - 15:00

Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 - 15:00

Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Ομβριακής, Δήμος Δομοκού, 09:00-10:00

Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Δομοκού, Δήμος Δομοκού, 10:30 – 13:00

Φθιώτιδα, Δήμος Αμφίκλειας-Ελάτειας, Πολιτιστικό Κέντρο Αμφίκλειας, 09:30-11:30

Φθιώτιδα, Δήμος Αμφίκλειας-Ελάτειας, Δημοτικό Κατάστημα Ελάτειας, 12:00-14:00

Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30

Φλώρινα, Ταγματάρχου Σωτηρίου 1 ( Αίθουσα ΚΑΠΗ) 09:00 - 14:30

Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο Άμφισσας, 08:00-14:00

Φωκίδα, Γαλαξίδι, Σπίτι των Νέων, 09:00-13:00

Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

Χαλκιδική, Νέα Καλλικράτεια, Οσίας Παρασκευής, Πλησίον Δημαρχείου, 09:00 - 15:00

Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κέντρου Υγείας Χανίων (1η-2η ΤΟΜΥ), 08:30-18:30

Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κέντρου Υγείας Χανίων (Λεωφόρος Καραμανλή 99), 08:30-15:30

Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:00-14:00

Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30.

*Ενδέχεται να υπάρξουν τροποποιήσεις - αλλαγές στα σημεία και στο ωράριο των μαζικών δειγματοληψιών.

Γίνε ο ρεπόρτερ του CRETALIVE

ΣΤΕΙΛΕ ΤΗΝ ΕΙΔΗΣΗ