"Απόδραση" του ΟΦΗ με Λάρσον μετά από 22 χρόνια!

Το γκολ του Λάρσον στο 20ο λεπτό χάρισε στον ΟΦΗ μία σπουδαία νίκη στους «Ζωσιμάδες» κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Με Τσιλιανίδη μπροστά μαζί με τον Ντίκο, Νέιρα και Μπάκιτς βασικούς, Περέα αντί Ντιουσέ και την άμυνα χωρίς αλλαγές παρατάχθηκε ο ΟΦΗ στους "Ζωσιμάδες". Τουλάχιστον από την ενδεκάδα γινόταν αντιληπτή η επιθετική διάθεση του Νταμπράουσκας, επί χόρτου όμως αυτή άργησε να εμφανιστεί.

Όχι πως απειλήθηκε ο ΟΦΗ από τον ΠΑΣ. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά, αλλά κάτι ακίνδυνα σουτ και εξίσου ακίνδυνες κεφαλιές δεν αποτέλεσαν πρόβλημα. Αντίθετα ο ΟΦΗ ήταν αυτός που μετά το 15λεπτο πήρε μέτρα και έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Ντίκο. Λίγο μετά ήρθε και το 0-1, στο 20ο λεπτό, με εξαιρετική κίνηση και πλασέ του Λαρσον εντός περιοχής.