BLACK MAGIC: Ο ΟΦΗ «κατάπιε» την ΑΕΚ!

Μεγάλη νίκη για τον ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΟΦΗ με τους Φελίπε και Ντίκο να «υπογράφουν» το 2-0 στο «Γεντί Κουλέ»!

Του Σταύρου Καραΐνδρου

Ο Νταμπράουσκας παρέταξε τον ΟΦΗ με την ίδια ενδεκάδα που έπαιξε απέναντι στον Παναιτωλικό και είδε την ομάδα του μόλις στο 5ο λεπτό να παίρνει το προβάδισμα στο σκορ με τον Φελίπε να κερδίζει κατά κράτος την άμυνα του ΟΦΗ και τον Στάνκοβιτς -μετά από σέντρα του Μπάκιτς- και με κεφαλιά να ανοίγει το σκορ.

Ο ΟΦΗ είχε και συνέχεια, αφού μετά το 1-0 έπαιξε σχεδόν το τέλειο παιχνίδι ανασταλτικά, βραχυκυκλώνοντας την ΑΕΚ, η οποία απείλησε δύο φορές στο ματς στο 33ο λεπτό με τον Μοχαμάντι να μπαίνει στην περιοχή από πλάγια αριστερά, να κάνει το σουτ και τον Μπάουμαν να διώχνει με τα πόδια και στο 45' με κοντινή κεφαλιά του Ελίασον, μετά από εκτέλεση, φάουλ η οποία έφυγε άουτ.

Ο ΟΦΗ ήταν εξαιρετικός με τρομερή συγκέντρωση στο παιχνίδι, αλάνθαστος και μόνο στην επίθεση, στις φάσεις που βγήκε μπροστά, ήταν επιπόλαιος χάνοντας ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο γκολ. Βέβαια είχε να αντιμετωπίσει και τον διαιτητή Διαμαντόπουλο, ο οποίος προκαλούσε εύλογο εκνευρισμό δίνοντας παραπάνω από τα... σπόρια στην ΑΕΚ...