Εργοτέλης: Τσέλιος και ξερός ο Ιωνικός

Ο Ηλίας Τσέλιος έκανε το ματς της ζωής του, πέτυχε χατ τρικ και οδήγησε τον Εργοτέλη σε μια ΑΠΙΘΑΝΗ νίκη - ανατροπή (2-3) επί του Ιωνικού στη Νίκαια

Ήταν ένα από τα ματς διαφήμιση για την κατηγορία. Ο Ιωνικός προηγήθηκε δύο φορές στη νίκη απέναντι στον Εργοτέλη όμως οι παίκτες του Ταουσιάνη έδειξαν χαρακτήρα και κέρδισαν την ομάδα της Νίκαιας στην έδρα της, με τους ''μπλε'' να χάνουν στην έδρα τους μετά από δυόμιση χρόνια!

O Iωνικός μπήκε δυνατά στο ματς, προηγήθηκε με γκολ - οφσάιντ του Ρόλε μόλις στο 3', όμως ο Εργοτέλης με την γκολάρα του Τσέλιου είχε την απάντηση λίγα λεπτά αργότερα. To ματς είχε ρυθμό από την αρχή, οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, ο Ιωνικός ήταν ανώτερα στο πρώτο μισάωρο με τον Εργοτέλη με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στο ημίχρονο με το 1-1.