«Χόρεψε» τους Τζαζ ο Γιάννης Αντετοκούνμπο

Ακόμα μια παράσταση έδωσε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο NBA - σημείωσε 37 πόντους στην νίκη των Μπακς επί των Τζαζ

Οι Μπακς έχουν πάρει για τα καλά φόρα. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, από τη μεριά του, κάνει απλά αυτό που ξέρει: κυριαρχεί. Ο 23χρονος φόργουορντ πραγματοποίησε άλλη μία επιβλητική εμφάνιση στο BMO Bradley Center και οδήγησε εκ του ασφαλούς το Μιλγουόκι στη νίκη επί της Τζαζ με 117-100 στο φινάλε ενός homestand τριών αγώνων. Αυτή ήταν η πέμπτη νίκη στα τελευταία έξι παιχνίδια για τα "ελάφια", καθώς και η πρώτη έπειτα από επτά ήττες στη σειρά από την Γιούτα.

Οι αριθμοί του Γιάννη Αντετοκούνμπο "μιλούν" από μόνοι τους για το πόσο καλός ήταν απέναντι στην Utah: 37 πόντοι, 14/22 σουτ (1/1 τρίποντο), 8/9 ελεύθερες βολές, 13 ριμπάουντ, 7 ασίστ (οι έξι στο πρώτο ημίχρονο), 2 κλεψίματα και 2 λάθη σε 39'25''. Ο Ελληνας φόργουορντ είχε +17 στον δείκτη "+/-" και σημείωσε 24 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο. Στην τελευταία επίθεση των Bucks, δε, έκανε και ένα κάρφωμα μπροστά στον Γκομπέρ που ξεσήκωσε όλο το γήπεδο. Ακόμα και τον ίδιο.