Κατρακύλα για τον Εργοτέλη!

Νέο κάζο για τον Εργοτέλη, ο οποίος ηττήθηκε αυτή τη φορά από τον Διαγόρα στο Παγκρήτιο (0-1), για την 27η αγωνιστική.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ανοιχτό και αμφότερες οι ομάδες προσπάθησαν να δημιουργήσουν τις προϋποθέσεις για το γκολ.

Ο Εργοτέλης ανέβαζε σταδιακά την απόδοσή του και άρχισε να φτιάχνει φάσεις στην αντίπαλη εστία. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Μπαδήμα έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ. Συγκεκριμένα, ο Νεράλ σε πρώτη φάση, πλάσαρε εντός της περιοχής με την μπάλα να βρίσκει σε αμυντικό και εν συνεχεία ο Ντουμάνης έβγαλε την σέντρα απ' τα αριστερά σημαδεύοντας τον Κωστανάσιο όπου με κεφαλιά αστόχησε στέλνοντας την μπάλα ελάχιστα δίπλα απ' το δεξί κάθετο δοκάρι.