Ο Φελίπε ήρθε για να λύσει τα χέρια του Νταμπράουσκας

Ο Νταμπράουσκας αφού έλυσε το γρίφο με την άμυνα, καλείται τώρα να απαντήσει στην επιθετική αναιμία του ΟΦΗ - Του Δ. Καρυωτάκη.

Γράφει ο Δημήτρης Καρυωτάκης

Ο ΟΦΗ κόλλησε στη βροχή και στο γεγονός πως δεν είναι ακόμα βελτιωμένος μεσοεπιθετικά, έχει ακόμα θέματα να λύσει ο Νταμπράουσκας ειδικά στο Ηράκλειο και περίπου φυσιολογικά ήλθε το 0-0. Βέβαια έμειναν οι πανηγυρισμοί στο γκολ του Φελίπε, αλλά φέτος ειδικά στο Γεντί Κουλέ, η τεχνολογία ποτέ δεν μας φέρθηκε φιλικά κι έτσι στερηθήκαμε μια ακόμη νίκη για εκατοστά και λεπτομέρειες.

Ένα ματς πανομοιότυπο με εκείνο με τον Αστέρα, ο ΟΦΗ είχε την πρωτοβουλία και την εδαφική υπεροχή, ειδικά στο α’ ημίχρονο, αλλά δεν δημιούργησε πειστικές ευκαιρίες, δεν βρήκε λύσεις για να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα του ΠΑΣ και είχε μια βιασύνη και μια επιπολαιότητα στην τελική προσπάθεια.

Η ομάδα βρίσκεται στον καλό δρόμο, αλλά δεν έχει βρει ακόμα το δρόμο της. Θέλει δουλειά, θέλει αυτοματισμούς, χρειάζεται ακόμη προσπάθεια για να μην φτύνουμε αίμα για να παίρνουμε τη νίκη...