ΟΦΗ - Τρίκαλα (Τελικό 0-1)

Με στόχο την 6η συνεχόμενη νίκη του, ο ΟΦΗ αντιμετωπίζει την ομάδα των Τρικάλων στο ''Γεντί Κουλέ'' - Συνεχής ενημέρωση μέσα από Cretalive

36'- Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ

35' - Σέντρα ο Βαλλιάνος απομακρύνεται η μπάλα, το σουτ του Μητρόπουλου πάνω στα σώματα των αμυντικών του ΑΟΤ

* Έπεσε ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά

32' - Πιέζουν οι φιλοξενούμενοι, ''ανέβηκαν'' στο γήπεδο

30' - Κίτρινη κάρτα για τον Κώστα Κιάσσο

29' - Συνεχίζει σε υψηλούς ρυθμούς ο ΟΦΗ με αλλεπάλληλες σέντρες από Βαλλιάνο και Κιάσσο

*Μοιάζει κάπως ανέτοιμος ο Βουό μετά την επάνοδο του στην αρχική ενδεκάδα

25' - Μοναδική πηγή κινδύνου ο Κουσκουνάς γα τους φιλοξενούμενους

*Ασφυκτική πίεση του ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά

23' - Συνεχόμενα γεμίσματα στην περιοχή των Τρικάλων, δεν τα εκμεταλλεύονται οι επιθετικοί του ΟΦΗ

20' ΄- Έχει την κατοχή ο ΟΦΗ, ορεξάτοι οι Πάγκαλος και Χαντί όμως χωρίς σημαντική ευκαιρία ακόμα στο ματς

*Πιέζει ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά, κυρίως απο τα αριστερά

18' - Ωραία προσπάθεια από τον Βουό με τελικό αποδέκτη τον Μητρόπουλο, ο τελευταίος δεν εκτελεί σωστά

*Δυσκολεύεται στην τελική προσπάθεια ο ΟΦΗ

13' - Aκόμα ένα σουτ από τον ΟΦΗ, ο Χαντί έστειλε την μπάλα στην γωνία του Αποστολίδη, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του ΑΟΤ

11' - Καλό σουτ του Κουσκουνά, ανησύχησε ο Στρέζος, πρώτη καλή φάση για τα Τρίκαλα

10' - Καλή προσπάθεια από τον Βαλλιάνο για τον ΟΦΗ, δεν απειλήθηκε ο Αποστολίδης

*Καλός ρυθμός στο ματς

6' - Ωραία κίνηση από τον Χαντί όμως καθυστέρησε, χαμένη προϋπόθεση ευκαιρίας για τον ΟΦΗ

3΄ - Σουτ του Βουό απο δεξιά μπλόκαρε ο Αποστολίδης

2' - Πρώτη προσπάθεια στον αγώνα για τους φιλοξενούμενους, αδύναμο το σουτ του φορμαρισμένου Κουσκουνά

1' - Έναρξη στην αναμέτρηση με τους φιλοξενούμενους στη σέντρα

*Ξεκινάει το ματς

*Δεν είναι αρκετός ο κόσμος στο γήπεδο αυτή την ώρα, δεν ξεπερνούν τους 2.500 χιλιάδες οι φίλαθλοι του ΟΦΗ

*Iδανικές και οι καιρικές συνθήκες στο Ηράκλειο, συνεχίζεται η προσέλευση στο γήπεδο

*Ολοκληρώθηκε το Απόλλων Σ. - Αναγέννηση Καρδίτας: 2-0

*Σε πολύ καλή κατάσταση το χορτάρι του ''Γεντί Κουλέ''

*Διαιτητής ο Σημαιάκης (Χαλκιδικής) με βοηθούς τους Κουντουρέλη και Πρέντζα, 4ος ο Μπερτάκης (Χανίων)

*Λίγα λεπτά πριν το φινάλε του ματς, ο Απόλλων Σμύρνης προηγείται με 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας - γκολ ο Περογαμβράκης

*Αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα του ΟΦΗ, εκτός αυτής ο Μιλοσάβλιεφ .

*Ενδεκάδες:

• ΟΦΗ: Στρέζος - Κιάσσος, Βαλλιάνος, Κώτσιος Κομεσίδης - Μητρόπουλος, Πουρτουλούδης, Χάντι - Πάγκαλος, Μάνος Βουό
  • Tρίκαλα: Αποστολίδης - Γκόλιας, Λαμπάκης, Βέρτζος, Πίντο - Στεβάνοβιτς, Μουμίν, Ριζογιάννης - Ρομπέρ, Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς.

*Ο ΟΦΗ ενισχύεται με τις επιστροφές των Βουό και Μιλοσάβλιεφ στο σημερινό παιχνίδι

Ημίχρονο: Ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος, είχε την υπεροχή αλλά δεν είχε τις ευκαιρίες για γκολ - σε παθητικό ρόλο τα Τρίκαλα, απειλούν μόνο με ατομικές προσπάθειες του Κουσκουνά από μακριά

45' - Kαλή προσπάθεια αλλά κακό τελείωμα για τον Χαντί

42' - Κίτρινη κάρτα ο Κώτσιος

41' - Ωραία σέντρα του Βαλλιάνου - δεν βρίσκει καλά την μπάλα ο Βουό

40' - Σηκώθηκε ο Γιαννιτσάνης, ξεκινάει το ματς ξανά

38' - Διακοπή στο ματς

*Έχει ρυθμό η εξέδρα στο ''Γεντί Κουλέ''

49' - Κίτρινη κάρτα στον Βουό

47' - Επικίνδυνο φάουλ του Γκόλια, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ

*Χωρίς αλλαγές το β' μέρος

46' - Ξεκίνησε το β΄μέρος

*Αρκετές οι μονομαχίες του Χαντί με παίκτες των Τρικάλων

*Πρεσάρουν τα Τρίκαλα στα τελευταία λεπτά - κάπως αγχωμένος ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά

57' - Πολύ άστοχο το μακρινό σουτ του Ριζογιάννη

56' - Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ράντι στην θέση του Μάνου

55' - Ο Πάγκαλος γύρισε στον Μάνο όμως πρόλαβε ο Αποστολίδης και μπλόκαρε - καλή στιγμή για τον ΟΦΗ

54' - Προσπαθεί να πιέσει ο ΟΦΗ, δεν έχει βρει ρυθμό ακόμα στο β' μέρος

52' - Καλή σέντρα από τον Κιάσσο - στην αγκαλιά του Αποστολίδη η μπάλα έπειτα από αδύναμη κεφαλιά του Μάνου

50'- Κίτρινη κάρτα στον Στεφάνοβιτς

ΤΕΛΟΣ: Ο ΟΦΗ ήταν φλύαρος και ηττήθηκε από τα Τρίκαλα με τον κόσμο να αποδοκιμάζει την ομάδα μετά το τέλος του ματς

95' - Εξαιρετικό σουτ του Χαντί - επέμβαση ο Αποστολίδης, ευκαιρία στο τέλος για τον ΟΦΗ

94' - Εκτέλεση φάουλ του Βαλλιάνου μπλόκαρε ο Αποστολίδης

93' - Κίτρινη κάρτα ο Σαρακατσάνος

*Ανήμπορος ο ΟΦΗ

90' - Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων...

*Παραμένει χωρίς την μεγάλη ευκαιρία ο ΟΦΗ σε 90 λεπτά παιχνιδιού

88' - Προσπαθεί από τα αριστερά ο ΟΦΗ

85' - Τελευταία αλλαγή για τα Τρίκαλα: Εκτός ο Γιαννιτσάνης - μέσα ο Αρναρέλλης

83' - Όλη η ομάδα των Τρικάλων πίσω από τη μπάλα, ο ΟΦΗ δείχνει να μην μπορεί

*Τελευταία 10 λεπτά να σώσει ότι σώζεται ο ΟΦΗ

81' - Αυτή τη φορά ο Γκόλιας αστοχεί

80' - Φάουλ σε καλή θέση για τα Τρίκαλα

78'- Εκτός ο Στεφάνοβιτς, στον αγωνιστικό χώρο ο Σαρακατσάνος

77' - Κίτρινη στον Αποστολίδη για καθυστερήσεις.

77' - Πιέζει ο ΟΦΗ, συνεχόμενες σέντρες στην περιοχή του Αποστολίδη

76' - Εκτός ο Πάγκαλος, στην θέση του ο Όγκμποε

75'- Σέντρα από αριστερά του Βαλλιάνου, σε ακόμα μια φάση ήταν εκεί ο Λεάντρο

73' - ''Σοκαρισμένος'' ο ΟΦΗ μετά το γκολ του ΑΟΤ

70' - Κίτρινη κάρτα ο Κουσκουνάς

69' - Μιλοσάβλιεφ ο εκτελεστής, καλό το φάουλ πέρασε εκτός εστίας του Αποστολίδη

69' - Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ, στο κέντρο του ημικυκλίου της περιοχής των Τρικάλων

67' - Εκτός ο Πουρτουλίδης - μέσα ο Μιλοσάβλιεφ

65' - Νευρικός ο ΟΦΗ από την αρχή του β' μέρους

*Ξαφνιάστηκε ο Στρέζος και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα και στα αριστερά ψηλά της εστίας

63' - Γκολ για τα Τρίκαλα με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόλια

63' - Κίτρινη κάρτα για τον Βαλλιάνο

62' - Μπαϊκαρά αντί του Ρομπέρ