Τα Χανιά έπιασαν... κορόιδο τον Εργοτέλη!

Με γκολ του Δημητριάδη στις καθυστερήσεις του αγώνα, τα Χανιά επικράτησαν με 1-0 του Εργοτέλη στο Παγκρήτιο, υποχρεώνοντας τους ''κιτρινόμαυρους'' στην τρίτη εντός έδρας ήττας τους στο πρωτάθλημα

Από την αρχή φαινόταν ότι το παιχνίδι θα ήταν ντέρμπι και θα κρινόταν στις λεπτομέρειες, ματς για την 15η αγωνιστική της Superleague 2. Όχι μόνο λόγο... γεωγραφικών συνθηκών αλλά και λόγο της ανεβασμένης διάθεσης των φιλοξενούμενων. Με πίεση ψηλά και με μια άριστη αμυντική τακτική, τα Χανιά περιόρισαν τον Εργοτέλη στο πρώτο ημίχρονο με το παιχνίδι να αναδεικνύει αρκετά λάθη και δυνατές μονομαχίες και ένα φυσιολογικό 0-0.

Ουσιαστικά, η ομάδα του Ταουσιάνη έχει να θυμάται από το πρώτο 45λεπτο, τα δύο σουτ στο 27' του Μανουσάκη και στο 29' του Κωστανάσιου και τίποτα άλλο. Τα Χανιά έδειχναν να πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο.