Επιστρέφει με τον βαθμό ο Εργοτέλης

Παναθηναϊκός Β' και Εργοτέλης έμειναν στο 0-0 για την 23η αγωνιστική της Superleague 2

Σε ένα παιχνίδι με δύσκολες καιρικές συνθήκες ο Εργοτέλης έμεινε στο 0-0 με τον Παναθηναϊκό Β'

Η ομάδα του Νίκου Μπαδήμα μπήκε στο ματς πολύ δυνατά με Κωστανάσιο και Ποζατζίδη να απειλούν με μακρινά σουτ και με τους γηπεδούχους να ισορροπούν μετά το 20' και στη συνέχει να παίρνει πρωτοβουλίες.

Χωρίς σημαντικές φάσεις με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στην επανάληψη και οι δύο ομάδες πρόσεχαν περισσότερα τα νότα τους,σε ένα παιχνίδι κέντρου για τον Παναθηναϊκό και τον Εργοτέλη. Στο 74' ήρθε η πρώτηκαλή στιγμή στο β' μέρος, κι αυτή άνηκε στον Εργοτέλη. Ο Άπι σούταρε δυνατά εκτός περιοχής με την μπάλα να περνάει ελάχιστα πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους χωρίς να δημιουργήσουν την μεγάλη φάση με τις δύο ομάδες να ολοκληρώνουν το ματς χωρίς γκολ....