Η Ομόνοια «φρέναρε» τον ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ έμεινε στο 1-1 με την Ομόνοια στην Τούμπα - δείτε τα γκολ της αναμέτρησης

Ο ΠΑΟΚ παρά το γεγονός ότι μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι, η Ομόνοια προηγήθηκε κόντρα στη ροή του αγώνα (16' - Μποτεάκ) και το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει με τον Μουργκ στο δεύτερο ημίχρονο (56'), στην πρεμιέρα των ομίλων του Europa League.

Με το... αριστερό άρχισε τις υποχρεώσεις του στους ομίλους του Europa League ο ΠΑΟΚ καθώς έμεινε στην ισοπαλία (1-1) με την Ομόνοια στην Τούμπα. Ο Δικέφαλος σπατάλησε ένα ημίχρονο παίζοντας κακό ποδόσφαιρο, βρέθηκε να χάνει από την κυπριακή ομάδα, κι όταν ξύπνησε στο β' ημίχρονο, ήταν απειλητικός, έχασε ευκαιρίες αλλά το μόνο που κατόρθωσε ήταν να ισοφαρίσει με τον Μουργκ, ο οποίος σκόραρε ένα καθοριστικό γκολ για δεύτερο σερί παιχνίδι μετά το ντέρμπι με την ΑΕΚ την περασμένη Κυριακή στο ΟΑΚΑ.