"Μαύρο" βράδυ και συντριβή του ΟΦΗ στη Λεωφόρο!

Ο κατήφορος του ΟΦΗ συνεχίζεται! Βαριά ήττα για την ομάδα του Νταμπράουσκας με 4-0 από τον Παναθηναϊκό.

Ο ΟΦΗ μπήκε στη Λεωφόρο με στόχο να πιέσει τον Παναθηναϊκό και να κλείσει τους χώρους. Το έκανε σε μεγάλο βαθμό μη αφήνοντας τους πράσινους να βγάλουν φάσεις παρά το γεγονός ότι είχαν την κατοχή. Μάλιστα, ο Ομιλος ήταν αυτός που έχασε μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο μέρος με τον Ντίκο στο 2ο λεπτό και την επέμβαση του Λοντίγκιν.

Το κακό για τον ΟΦΗ ήταν ότι βρέθηκε από το πουθενά πίσω στο σκορ στο 34ο λεπτό και χωρίς να έχει απειληθεί. Ο Πασαλίδης έκανε πέναλτι στον Ιωαννίδη και ο φορ των γηπεδούχων ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-0 που σίγουρα αδικούσε την Κρητική ομάδα. Μάλιστα, λίγο μετά ο Νταμπράουσκας έχασε τον Πασαλίδη που τραυματίστηκε στο πρόσωπο από τον Ιωαννίδη κι έδωσε τη θέση του στον Καρώ.