ΟΦΗ - Καλλιθέα (Τελικό 1-0)

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου αντιμετωπίζει στο Γεντί Κουλέ την Καλλιθέα - Συνεχής ενημέρωση μέσα από το Cretalive

ΤΕΛΙΚΟ: Ο ΟΦΗ χωρίς να ικανοποιήσει κέρδισε με το... στανιό την Καλλιθέα με 1-0

92' - Σουτ του Χαντί η μπάλα έξω

91' - Τρομερή φάση για την Καλλιθέα - ο Γουόρντεν έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και τις καρδιές των φιλάθλων του ΟΦΗ στις... θέσεις τους!

89' - Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Μάνος έδωσε στον Χαντί, ο τελευταίος καθυστέρησε σχεδόν προ... κενής εστίας

85'- Ευκαιρία για τον ΟΦΗ όμως Βουό και Μάνος σε δεύτερο χρόνο καθυστέρησαν...

82'-  Έχει την υπεροχή ο ΟΦΗ στα τελευταία λεπτά, παραμένει επικίνδυνη η Καλλιθέα

79'- Aλλαγή και για την Καλλιθέα: Εκτός ο Τσίπρας - μέσα ο Ταμπάκης

78' - Μεγάλη ευκαιρία για τον Μάνο, έπειτα από συνεργασία με τον Βουό

77' - Αλλαγή για τον ΟΦΗ: Νάστος αντί Πουρτουλίδη

*Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός στο παιχνίδι

73' - Φάουλ σε καλή θέση για την Καλλιθέα - μπλοκάρει ο Στρέζος

70' - Αλλαγή σέντερ φορ στην Καλλιθέα, μέσα ο Γουόρντεν - εκτός ο Μακέντο

68' - Κίτρινη κάρτα δέχτηκε και ο Πουρτουλίδης

64' - Σέντρα του Ράντι από τα δεξιά, διαμαρτυρίες στον ΟΦΗ για χέρι του Λεβέντη

61' - Κίτρινη κάρτα στον Μπόατενγκ

60' - Καλή συνεργασία των Χαντί - Βουό με τον πρώτο να μην κάνει καλό κοντρόλ και να χάνει την ευκαιρία.

*Προσπαθεί ο ΟΦΗ για 2ο γκολ

50' - Σε πολύ κομβικό σημείο το γκολ του Μάνου - επιτίθεται με πιο ορθολογικές προσπάθειες ο ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου

49' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ με τον Μάνο έπειτα από ασίστ του Χαντί - ωραίο σου με το αριστερό πόδι ανοίγει το σκορ για τον ΟΦΗ

48' - Αβίαστο λάθος του Κομεσίδη δεν το εκμεταλλεύτηκε ο Μασέντο

46' - Ξεκινάει το β' μέρος

46' - Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ: Ράντι και Χαντί αντί των Αντουκόρ και Όγκμποε

Ημίχρονο: Η Καλλιθέα είναι καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο, είχε δοκάρι και σημαντικές ευκαιρίες στο ματς, αρκετά προβληματική η εμφάνιση του ΟΦΗ

44' - Ο Πουρτουλίδης σκοράρει όμως ο διαιτητής σφυρίζει φάουλ νωρίτερα και δεν αφήνει το πλεονέκτημα υπέρ του ΟΦΗ

38' - Εκτέλεση φάουλ του Μπέλη από μακρινή απόσταση, δεν απειλήθηκε ο Στρέζος

32' - Κίτρινη κάρτα στον Αντουκόρ

*Πολύ μέτρια η εμφάνιση του ΟΦΗ στο πρώτο ημίωρο, η Καλλιθέα έχει δημιουργήσει περισσότερες ευκαιρίες στο ματς

29' - Ο Στρέζος κρατάει το μηδέν για τον ΟΦΗ σε πολύ επικίνδυνο σουτ του Μασέντο, ωραία απόκρουση στην αριστερή γωνία από τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

25' - Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ - εξαιρετική σέντρα του Βαλλιάνου, ο Βουό με κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο έξω

22' - Σέντρα του Μπέλη, ο Κρεβατάς δεν βρίσκει καλά την μπάλα και η Καλλιθέα χάνει σημαντική ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ

*Έχει ανεβάσει την απόδοση του ο ΟΦΗ, πιέζει την Καλλιθέα

17' - Η πρώτη καλή φάση για τον ΟΦΗ, κεφαλιά ο Μάνος - ωραίο γύρισμα του Βουό όμως δεν βρήκε στόχο από πλεονεκτική θέση.

14' - Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον ΟΦΗ όμως ο Κιάσσος δεν κάνει καλή σέντρα προς τον Βουό

8' - Καλός ρυθμός στο ματς, έχει ισορροπήσει ο ΟΦΗ

*Όχι περισσότεροι από 1500 οι φίλαθλοι στο ''Γεντί Κουλέ''

5' - Πιο δυνατά μπήκε η Καλλιθέα στο ματς, θέλει να ''ξαφνιάσει'' τον ΟΦΗ

3' - Δοκάρι για την Καλλιθέα, η εκτέλεση φάουλ του Μπέλη σημάδεψε το δοκάρι του Στρέζου - ξαφνιάστηκε ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ

*Διαιτητής της αναμέτρησης ο Β. Kαρδολαίμης (Αν. Αττικής)

1' - Στην σέντρα ο ΟΦΗ

*Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης

*Στον πάγκο για τις δύο ομάδες:

OΦΗ: Δερμιτζάκης, Παντίδος, Νάστος, Χαντί, Πάγκαλος, Ράντι, Μητρόπουλος.

Καλλιθέα: Μιχελής, Τσώνης, Μάκο, Καντέ, Ταμπάκης, Ηλιάδης, Γουόρντεν.

*Θυμίζουμε ότι ο Μιλοσάβλιεφ είναι τιμωρημένος και θα λείψει από το σημερινό παιχνίδι όπως και από το επόμενο

*Σε σχέση με το παιχνίδι στα Χανιά, Μάνος και Αντουκόρ παίρνουν θέση στο βασικό σχήμα