Σε ελεύθερη πτώση ο Εργοτέλης

Ο Εργοτέλης ηττήθηκε με 2-3 στο ''Ελ Πάσο'' από την Καλλιθέα και έφτασε τις τρεις σερί εκτός έδρας ήττες - παράπονα για την διαιτησία από την κρητική ομάδα

Ένα εντελώς τρελό ματς έλαβε χώρα στο γήπεδο της Καλλιθέας. Κυρίως στο πρώτο ημίχρονο πραγματοποιήθηκε ένα απίστευτο παιχνίδι με πέντε γκολ και δύο ανατροπές.

Στο 18' ο Μουνιέ εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα του Εργοτέλη και έγραψε το 1-0. Στη συνέχεια ο Εργοτέλης αντέδρασε και το γύρισε με δύο στημένες φάσεις. Αρχικά, στο 27' ο Κωστανάσιος με πέναλτι έκανε το 1-1 ενώ στο 36' ο Μπουρσέλης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε τα πάνω-κάτω. Όμως, η χαρά δεν κράτησε για πολύ για την κρητική ομάδα. Στο 40' ο Κωστίκα έκανε το 2-2 ενώ στις καθυστερήσεις ο Μουνιέ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ με τους παίκτες του Μπαδήμα να διαμαρτύρονται για οφσάιτ.