Σπάνιο 48άρι ο Καλαϊτζάκης: Έπαιξε όλο το ματς, πέτυχε 17 πόντους!

Στο τελευταίο παιχνίδι της πρώτης χρονιάς του στο NBA, ο Γιώργος Καλαϊτζάκης αγωνίστηκε σε ολόκληρο (48 λεπτά) το παιχνίδι με τους Θάντερ απέναντι στους Κλίπερς

Mέρος ενός σπάνιου ρεκόρ είναι εδώ και λίγες ώρες ο Γιώργος Καλαϊτζάκης. Ο κρητικός γκαρντ δεν αντικαστάθηκε λεπτό στο Κλίπερς - Θάντερ (138-88), καταγράφοντας 48 λεπτά συμμετοχής, πράγμα σπάνιο στο NBA και γενικά στο μπάσκετ.

Στο φινάλε του δεκαήμερου συμβολαίου του με την ομάδα της Οκλαχόμα Σίτι, ο Γιώργος συνέχισε τις εξαιρετικές του εμφανίσεις, ο Κρητικός γκαρντ είχε απολογισμό 17 πόντων (3/9 δίποντα, 3/6 τρίποντα, 2/4 βολές), 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψιμάτων, 3 λαθών και 4 φάουλ. Σκόραρε αρκετά στην τέταρτη περίοδο, είχε ένα άστοχο κάρφωμα μετά από κλέψιμο και συνολικά μια πολύ καλή παρουσία, ακόμα μια έπειτα από το ματς ρεκόρ απέναντι στους Λέικερς...