Στον ΠΟΑ το Σούπερ Καπ!

Ο ΠΟΑ ήταν ο μεγάλος νικητής του Σουπερ Καπ με αντίπαλο τον Ηρόδοτο. Με 1-2 ήρθε η νίκη της ομάδας του Ατσαλένιου

Έπειτα από παιχνίδι με δύο άστοχα πέναλτι - δύο αποβολές και συνολικά τρία γκολ η ομάδα του ΠΟΑ κατάφερε να κατακτήσει τον πρώτο τίτλο της σεζόν

Ανώτερος ο ΠΟΑ στο α' μέρος με τον Μπουτσάκη στο 45' να διαμορφώνει το 0-1 ενώ εννέα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Τριανταφύλλου έκανε το 0-2. Στο 67' ο Ηρόδοτος κέρδισε πέναλτι στο οποίο αστόχησε ο Μήτρο, ενώ οι τυπικά φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο (αποβολή Χαρίτου). Τρία λεπτά αργότερα η ομάδα της Αλικαρνασσού μείωσε σε 1-2 με τον Κονδυλάκη να σκοράρει. Στα τελευταία λεπτά ο Ηρόδοτος πίεσε για την ισοφάριση όμως το 1-2 έμελε να είναι το τελικό σκορ και το τρόπαιο πήγε στην ομάδα του Ατσαλένιου

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ηρόδοτος: Λουτριώτης, Μπαλάφας, Μπερνιδάκης, Παπαδάκης (38' Μήτρου Ν.), Φραγκουλάκης, Κεφαλούκος (80' Μυλωνάς), Ζαφείρης, Φράγκος, Κανδυλάκης, Παρθενιάδης, Σπύρου (42' Νικολάου)

ΠΟΑ: Ματαλλιωτάκης, Πετράκης, Καρβελάς, Ρουμπάκης, Μπουτσάκης (70' Πετράς), Χατζηανδρέου, Σακλαμάκης, Παπαδομιχελάκης (90' Βρεττός), Χαρίτος, Σταθόγλου, Τριανταφύλλου (84' Αμπντουραχμάνι)