Τι Άρης, τι Φιορεντίνα: Γκολ «καρμπόν» στις καθυστερήσεις!

Η απίστευτη ομοιότητα στον τρόπο αλλά και στους πρωταγωνιστές των δύο τερμάτων του ΟΦΗ

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τη σεζόν ο ΟΦΗ. Σε ένα γήπεδο που είχε πολύ κόσμο, απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα, ο ΟΦΗ προσέφερε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος 3 γκολ, ένταση, αγωνία και θέαμα σε όσους είδαν δια ζώσης ή από την τηλεόραση τον αγώνα του ''Γεντί Κουλέ''. Το 2-0 έγινε 2-2 και στο φινάλε του αγώνα, ο παίκτης που πριν λίγα λεπτά αποθεώνονταν κατά την είσοδο του στο ματς, ο πρωταγωνιστής που οι περισσότεροι ήθελαν να είναι αυτός που θα σκοράρει,ο Χουάν Νέιρα λύτρωσε την κρητική ομάδα.

Μάλιστα, είναι άξιο αναφοράς ότι το γκολ του Αργεντίνου έχει αρκετές ομοιότητες με εκείνο του Φελίπε στην Φλωρεντία, στις καθυστερήσεις.