Τεράστια ανατροπή: Νίκη καρδιάς και ψυχής!

Μεγάλη ανατροπή για τον ΟΦΗ με γκολ του Τσιλιανίδη και σπουδαία νίκη με 3-2 επί του Παναθηναϊκού!

* Η eurokinissi όπως και όλα τα φωτογραφικά πρακτορεία έχουν μόνο ασπρόμαυρες φωτογραφίες από τα παιχνίδια της αγωνιστικής στη μνήμη του 19χρονου Άλκη, του φιλάθλου που δολοφονήθηκε.

Το ματς ξεκίνησε με τον ΟΦΗ να χάνει μεγάλη ευκαιρία μόλις στο 3ο λεπτό. Ο Λάμπρου με κάθετη έβγαλε σε θέση βολής τον Τοράλ απέναντι από τον Μπρινιόλι, αλλά ο Ιταλός γκολκίπερ νίκησε τον Ισπανό.

Οι "πράσινοι" προηγήθηκαν από το πουθενά και χωρίς να έχουν κάνει τελική, όταν μετά από σέντρα του Παλάσιος από τα δεξιά ο Μεγιάδο στην προσπάθειά του να ανακόψει έστειλε, άθελά του, την μπάλα στα δίχτυα του Βάτερμαν με το στήθος, για το 0-1 στο 18ο λεπτό.